Informativni dnevi

Še ne veste kako in kam v srednjo šolo? Ne zamudite informativnih dni!

Informativni dnevi bodo v skladu s šolskim koledarjem potekali v:

– petek, 17. februarja 2023, ob 9. in 15. uri, ter

– soboto, 18. februarja 2023, ob 9. uri.

Učenci, ki letos končujejo osnovnošolsko obveznost, bodo v petek namesto pouka imeli možnost sodelovanja na informativnih dnevih, v okviru katerih si bodo pridobili informacije o vpisu. Informativni dnevi bodo tokrat ponovno potekali fizično na šolah, nekatere šole pa nudijo tudi on- line predstavitve.

Vse informacije o informativnih dnevih (točne ure predstavitev) najdete na spletni strani posamezne srednje šole, ponavadi pod razdelkom »vpis« – informativni dnevi.

Katere podatke morate pridobiti na informativnih dnevih?

–  Kakšni so pogoji za vpis na izbrano šolo?

–  Ali potrebujete kakšna posebna znanja?

–  Kakšen predmetnik boste imeli? Kako napredujete v višji letnik?

–  Kako poteka pouk (turnusi)?

–  Kakšne zunajšolske dejavnosti, izobraževanja ali tekmovanja izvajajo na šoli?

–  Kako je s prehrano, kakšne jezike se lahko učite, koliko prakse morate opraviti, ipd.

Želim vam, da vam informativni dnevi pomagajo pri končni odločitvi za srednjo šolo.

Katja Viršek, šolska svetovalna služba