Medgeneracijsko gibanje

Letošnji oktober je bil zaznamovan z gibanjem, rekreacijo in druženjem. Osnovna šola Primoža Trubarje Velike Lašče se je v šolskem letu 2018/19 vključila v projekt SIMBIOZA GIBA. Moto projekta je: Vse življenje se gibamo – gibanje je življenje in življenje je gibanje.
Namen projekta je druženje in gibanje različnih generacij. Tako je centralna šola in obe podružnici organizirala različne gibalne dejavnosti, ki so potekale v ponedeljek, 15. 10. 2018, v telovadnici šole. Pri gibanju so sodelovali učenci prve triade in ostali člani njihovih družin. Izvedli smo tri športne aktivnosti: igro med dvema ognjema, poligon in gibalne štafetne igre.
Medgeneracijsko druženje poveže otroke in odrasle. Gre za prijetno popestritev dneva in aktivno preživljanje prostega časa z otroki, ki obogati odrasle in otroke.
Hvala vsem sodelujočim za prijetno druženje.

Urška Balent in Branka Levstik