Udeležili smo se sprejema pri predsedniku države

Ob predstavitvi pobude za razglasitev 1. oktobra za Dan slovenskega športa kot državnega praznika, posvečenega športu, je predsednik Republike Slovenije, g. Borut Pahor, povabil tudi mlade športnike iz slovenskih osnovnih šol. Srečanje je potekalo v torek, 1. oktobra, v predsedniški palači.

Predstavitvi pobude, ki sta jo predstavila g. Janez Sodržnik (Olimpijski komite Slovenije), g. Miroslav Cerar (Olimpijska akademija), sta prisostvovali tudi naši učenki Ajda Kokovnik in Hana Starc, ki sta uspešni tako na šolskem športnem področju kot v tekmovalnem klubskem sistemu. Po predsednikovem nagovoru smo se udeležili še olimpijske akademije, ki jo je pred predsedniško palačo pripravil Olimpijski komite Slovenije.

Bojan Novak