iEARN Origami Project 2022/2023

ORIGAMI PROJECT

Origami Project je projekt, ki je namenjen učencem, ki radi ustvarjajo. Umetnost zgibanja papirja so v letošnjem šolskem letu spoznali osmošolci in tako na bolj zanimiv način naučili napisati besedilno vrsto opis postopka.

Najprej so imeli na voljo le slikovno gradivo in so poizkusili izdelati prikazan izdelek, vendar so kmalu ugotovili, da je delo precej težko. Nato so poslušali slediti zvočnemu posnetku in zgibati papir, vendar je izdelek le redkim uspel. Ko sem učencem prinesla tablice, so poiskali video posnetek s prikazom izdelave poljubnega origami izdelka in vsi skupaj so se strinjali, da je to najboljša oz. najlažja možnost, da izdelek uspe.

Pri pisanju navodila za delo so bili zelo pozorni, da so si koraki sledili v določenem zaporedju in da so poleg zapisanega dodali tudi slikovno gradivo.

Strinjali so se, da je spoznavanje šolske snovi na tak način bolj zanimivo, da pa je potrebno za delo veliko koncentracije in potrpljenja.

Kako je projekt potekal v 8. razredu in kakšni so končni izdelki, si lahko ogledate na naslednjih fotografijah.

Vodja projekta: Marija Lampret