KIRURŠKE ZAŠČITNE MASKE od danes dalje OBVEZNE ZA VSE UČENCE STAREJŠE OD 6 LET

Spoštovani starši.

Vlada Republike Slovenije je na seji 5. 11. 2021 sprejela Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19. Odlok začne veljati 8. novembra 2021, razen 8. člena, ki opredeljuje samotestiranje učencev in dijakov. Določila tega člena se začnejo uporabljati 15. novembra 2021.

Izhajajoč iz tega odloka z današnjim dnem niso več dovoljene zaščitne maske iz blaga. Kirurške zaščitne maske so obvezne za vse učence, starejše od 6 let.

V upanju, da bomo s tem pripomogli k zajezitvi virusa, vas prosim, da otroke začasno pošiljate v šolo s primerno zaščitno masko ter otroka podučite o pravilni uporabi in odgovornemu ravnanju z masko. Prav tako apeliram na vas, da v lekarni dvignete teste za samotestiranje in otroke naučite postopek samotestiranja. Video o postopku samotestiranja si lahko ogledate TUKAJ.

V naslednjih dneh vas prosim za sodelovanje, mirno kri in strpno komunikacijo.

Prepričana sem, da bo teden naplavil še marsikateri pomislek, zagato in upam, da tudi rešitev.

Imejmo v mislih, da imamo zelo slabo epidemiološko situacijo v državi in da  gre za začasni ukrep.

v. d. ravnateljice Anja Lovšin