Obvestilo

OBVESTILO O SPREMEMBAH Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19

Spoštovani starši in učenci.

V ponedeljek, 21. 2 2022, je začel veljati nov odlok, ki za področje vzgoje in izobraževanja prinaša naslednje novosti:

• v šoli se opušča ugotavljanje izpolnjevanja pogoja preboleli, cepljeni in testirani (PCT);
  • ukinja se samotestiranje v šolah, tako za zaposlene kot tudi za učence.

V veljavi pa še vedno ostajajo nekateri ukrepi, ki so potrebni za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19, in se z njimi zagotavlja varno učno okolje.

Ti ukrepi so:

– higienski (umivanje rok, razkuževanje prostorov, zračenje prostorov) in se izvajajo enako kot do sedaj. Ob vstopu v šolo je obvezno razkuževanje rok z razkužilom.

– Vzdrževanje varnostne razdalje med osebami.

– Uporaba zaščitne maske je obvezna pri gibanju in zadrževanju v vseh zaprtih javnih krajih oziroma prostorih. V šolah to pomeni, da učenci in zaposleni obvezno uporabljajo zaščitno masko praviloma pri vseh oblikah izvajanja pouka in drugih dejavnosti znotraj šolskega prostora (razen izjem) in tudi pri gibanju in zadrževanju na odprtih javnih krajih oziroma prostorih, če ni mogoče zagotoviti medosebne razdalje vsaj 1,5 metra.

Izjeme, kjer ni obvezna uporaba zaščitne maske:

• nastopajoče na javnih kulturnih prireditvah in na njihovih vajah,
  • učence pri pouku športa.

S tem odlokom torej samotestiranje v šoli ni več potrebno, zato tudi ni več razloga za izobraževanje na daljavo.

Lepo vas pozdravljam,

Anja Lovšin, v. d. ravnateljice