Prvi šolski dan

Šolsko leto 2022/23 se bo pričelo v četrtek, 1. septembra 2022.

Učenci 1. razreda

Za učence 1. razreda se bo prvi šolski dan pričel na:

• PŠ Rob ob 11.30 uri,
  • PŠ Turjak ob 11.30 uri,
  • centralni šoli v Velikih Laščah ob 12.00 uri.

Ob 13.00 bo na centralni šoli v Velikih Laščah predstava za učence (starše prosim, da zaradi šolskih prevozov parkirate avto na šolskem športnem igrišču).

Učence pospremijo v šolo in domov starši.

Jutranje varstvo za učence 1. razreda bo organizirano od petka, 2. 9. 2022, od 6.00 do 8.00.

Učenci 2. do 9. razreda

Pouk se bo za učence od 2. do 9. razreda pričel ob 8.30 uri in potekal po urniku, objavljenem na spletni strani šole.

Predur ta dan ne bo. Učenci naj prinesejo s seboj potrebščine za pouk tega dne, ne pozabite na copate. Učenci bodo imeli prvi dve uri razredni uri v matičnih učilnicah, nato bo pouk potekal po urniku. Po pouku bo za učence od 2. do 5. razreda podaljšano bivanje.

V četrtek, 1. septembra, bodo za učence od 2. do 9. razreda organizirani vsi obroki prehrane (zajtrk, dopoldanska malica, kosilo in popoldanska malica) glede na prijave, ki ste jih podali.

Šolski prevoz bo vozil po objavljenem voznem redu (Prevozi – OŠ Primoža Trubarja Velike Lašče (ptrubar.si)).

Od petka, 2. 9. 2022, bomo izvajali jutranje varstvo, podaljšano bivanje, obvezne in neobvezne izbirne predmete ter redni pouk v celotnem obsegu.

Letošnje šolsko leto se bo začelo tako, kot smo bili vajeni pred marcem 2020, torej pred pojavom virusa SARS-CoV-2, se pravi, posebnih higienskih oz. organizacijskih ukrepov ne pričakujemo.

Za začetek samo nekaj osnovnih izhodišč:

• V šolo naj prihajajo samo zdravi otroci.
  • Samotestiranje bo v primeru znakov obolelosti doma, v domačem okolju.
  • Zaščitne maske so presoja posameznika, se pa priporočajo za vse ranljive skupine.
  • Še vedno bo velik poudarek na umivanju rok, na razkuževanju, na ustrezni higieni kašlja.
  • Šole smo zavezane k rednemu in pogostemu prezračevanju vseh prostorov.

Po vsem znanem ukrepi in smernice NIJZ ne bodo neposredno vplivale na samo organizacijo izvajanja obveznega in razširjenega program v 1. in 2. fazi epidemioloških razmer, tako da lahko pričakujemo spodbudne razmere za začetek pouka.

Lepo vas pozdravljamo in želimo vam prijeten začetek novega šolskega leta!

Kolektiv OŠ Primoža Trubarja Velike Lašče in ravnatelj Primož Garafol